دوره های آموزشی

تازه های گالری

Meeting with Secretary Of Wrestling Federation_3
Meeting with Secretary Of Wrestling Federation_3
شرح: جلسه با دبیر ورئیس حراست فدراسیون کشتی
greco roman - india 2010_12
greco roman - india 2010_12

جلسات تخصصی

حركات پشت و پایین كمر

حرکات سرشانه و کول

کتاب های کشتی

روانشناسی کشتی

گنجينه فنون كشتي آزاد و فرنگي پي دي اف چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط it انستیتو   
شنبه ، 21 خرداد 1390 ، 22:05

معرفي كتاب (2)

 

گنجينه فنون كشتي آزاد و فرنگي

تأليف: ابوالقاسم رايگان تفرشي

ناشر: سفير اردهال، شماره نشر: ٧

نوبت و سال چاپ: اول – پاييز ١٣٨٦

شمارگان (تيراژ): ٤٥٠٠ نسخه

قيمت: 14000 ريال

اين كتاب ارزنده و مفيد، توسط استاد ابوالقاسم رايگان، معلم و مربي شايسته، داور ممتاز بين‎المللي و پيش‏كسوت ارزنده‎‏‏ي كشتي و آموزش و پرورش و يكي از امين‏ترين و قاطع‏ترين داوران كشتي ايران، تأليف شده است.

بدون هيچ شك و ترديدي، اين كتاب وزين، تكميل كننده‏ي بيش از نيم قرن خدمات شايسته‏ي استاد ابوالقاسم رايگان به جامعه‏ي كشتي است. اثري است ماندگار و در تاريخ كشتي ايران از آن به نيكي ياد خواهد شد.

كتاب گنجينه‏ فنون كشتي آزاد و فرنگي در ٧٣٦ صفحه شامل توضيح همراه با تصاوير مرحله‏اي بيش از ٦٥٠ فن سر پا و خاك كشتي فرنگي و آزاد است. يكي از نكات مثبت كتاب يادآوري نام‏هاي قديم فنون مختلف كشتي به نسل‏هاي حال و آينده‏ي كشتي كشور است.

پيش از شروع آموزش عملي فنون، استاد رايگان ضمن ارايه‏ي مقدماتي درباره‏ي تاريخچه‏ي ورزش كشتي، چگونگي كار يك مربي كشتي، اصول تمرين، سرشاخ شدن، نيازمندي‏هاي روزانه ورزشكاران به كالري، صد حركت براي تقويت عضلات، گردآوري و ارايه كرده است.

اين كتاب ارزش‏مند با هم‏كاري آقاي سيدحسين عابديني اردهالي مدير مسئول محترم انتشارات سفير اردهال و با حمايت مادي معاونت فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به چاپ رسيده است. پيش‏كسوتان و بزرگان كشتي و ديگر شخصيت‏هاي ورزشي ايران و جهان مانند استاد كيومرث ابوالملوكلي، سيدمحمد خادم حقيقت، زنده‏ياد امير حميدي، محمدرضا يزداني خرم، رافاييل مارتيني، دكتر رضا قراخانلو و ... آن را مورد تأييد و تقدير قرار داده‏اند.

«گنجينه فنون كشتي»، با پيش‏نهاد كميته‏ي آموزش انستيتو و تأييد رياست محترم انستيتو بين‏المللي آقاي سيدجواد رفوگر در شمار يكي از كتاب‏هاي درسي مرجع كشتي عملي در رشته‏هاي فرنگي و آزاد در دوره‏ها و كارگاه‏هاي مربي‏گري و دانش‏افزايي مربيان با درجه‏هاي مختلف قرار گرفته است.

كميته آموزش انستيتو بين‏المللي ضمن تقدير از زحمات و بينش روشن استاد رايگان، اميدوار است در چاپ‏هاي بعدي كتاب، ضمن پوشش بعض اشتباهات سهوي چاپي ـ كه در چاپ‏هاي اول هر اثري اجتناب‏ناپذير است ـ تكميل توضيحات و مرحله‏بندي تصاوير و دقت بيش‏تر در اجراي صحيح فنون، موضوع‏بندي فنون مختلف سر پا و خاك از آسان به مشكل، و تقسيم‏بندي موضوعي آن‏ها در بخش‏ها و فصل‏هاي جداگانه و ... بر غنا و ماندگاري اين اثر افزوده شود.

تهيه و مطالعه كتاب گنجينه‏ي فنون كه به نوعي يادآور و تكميل كننده‏ي كتاب‏هاي ارزش‏مند رموز و فنون كشتي نگارش استاد ابوالملوكي و فن و بندكشي نگارش زنده‏ياد استاد حبيب ا... بلور است، به همه‏ي علاقه‏مندان كشتي سفارش مي‏شود.

 

 

                                                            كميته آموزش انستيتو بين‏المللي كشتي

 

تقویم

 
دوشنبه
1395
بهمن
4
 

جستجو

بولتن شماره 3 - 1391

بولتن شماره 2 - 1390

بولتن شماره 1 - 1389

پزشکی ورزشی

بدنسازی و علم تمرین

تغذیه

تصویر حركات سینه

حرکات زیر بغل و پشت

کلیه ی حقوق محفوظ است
این سایت متعلق به انستیتو بین المللی فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران می باشد و هر گونه استفاده از آن تنها با ذکر ماخذ مجاز می باشد Web : http://www.iwii.ir  *** E-mail : info@iwii.ir